Úvod > Obec > Odpadové hospodářství

Odpadové hospodářství

Poplatky za domovní odpad, psy a hřbitovní služby se vybírají v kanceláři OÚ Rohle od 1. 3. 2024 do 30. 6. 2024 vždy v úřední hodiny - pondělí, středa - od 8.00 do 11.00 hod. a od 12.00 do 16.00 hod.

Nebo je možná úhrada na účet obce, č. účtu: 6823841/0100, jako variabilní symbol uveďte číslo popisné. Složenky nejsou zasílány.

Poplatek za domovní odpad je 550,- Kč za osobu, poplatek za prvního psa 100,- Kč a za každého dalšího 150,- Kč, poplatek za hřbitovní služby činí 60,- Kč.

Svoz odpadu 2024.pdf

Sběr olejů z domácností - povinné třídění použitých jedlých tuků a olejů: od 1. ledna 2020 mají obce a města ČR povinnost ohledně separace kuchyňských olejů a tuků. V obci Rohle je sběr použitých jedlých olejů na obvyklých sběrných místech - v Rohli: u zdravotního střediska, v Janoslavicích: u čísla popisného 54, v Nedvězí: u hospůdky. Určená plastová nádoba je zelené barvy s oranžovým víkem o objemu 120 litrů. Sběrné nádoby jsou určeny pouze ke sběru použitých jedlých olejů a tuků z domácností (např. fritovací oleje, ztužené jedlé tuky). Použité oleje z domácností lze do těchto nádob vhazovat kruhovým otvorem ve víku v uzavřených plastových nádobách o max. objemu 1,5 litru (PET lahve). Do nádob nepatří technické oleje, maziva a kapaliny, ty mohou občané zdarma odevzdat v rámci mobilního svozu nebezpečných odpadů.

Sběr olejů a tuků.pdf

Jak třídit.pdf nebo více informací na webu https://www.jaktridit.cz/cz