Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Kultura > Spolky a kluby > Myslivecký spolek Rohle, z.s.

Myslivecký spolek Rohle, z.s.

V roce 1993 došlo k rozpadu velké honitby Mysliveckého sdružení Bradlo - Kamenná a vzniklo Honební společenstvo Rohle, to pronajalo honitbu Mysliveckému sdružení Rohle. 
  Kromě pořádání honů a lovu zvěře,  je jejich hlavní činností: sázení a ochrana stromků, vyhánění zvěře před sečením, opravy i budování mysliveckých zařízení  - krmelců, posedů a kazatelen, údržba odchovných voliér pro bažanty, příprava krmiva na zimní přikrmování, odchov bažantů a kachen na vodní nádrži v Rohli. Myslivecký spolek pořádá také řadu společenských akcí - oblíbený a hojně navštěvovaný Myslivecký ples, přednášky o myslivosti a mysliveckých tradicích pro děti ZŠ Rohle, cvičné střelby z brokovnice v Žadlovicích. 

  Během léta a podzimu 2013 vybudoval MUDr. Antonín Kutálek za rohelským mlýnem Boží muka sv. Huberta, jejichž slavnostní vysvěcení děkanem P. Františkem Eliášem, proběhlo dne 14. října 2013. V této kapličce je na pamětní bukové desce  vyryto 12 jmen nežijících myslivců z Rohle a Janoslavic (od roku 1973), kteří vykonávali právo myslivosti v honitbě Rohle. V druhém sloupci jsou uvedena jména loveckých psů (od roku 1975). Boží muka sv. Huberta jsou tak památkou zesnulých myslivců a zároveň vhodným místem pro ukončení lovecké sezóny či pasování členů Mysliveckého sdružení Rohle.

Myslivecký spolek